Skip links

Read the story

Bir Asırlık Ustalık

Haka Kalıp, zamansız ve yenilikçi...

Haka Kalıp; ayakkabı yan sanayi sektöründen plastik ayakkabı kalıbı ve çelikli taban astarı üretiminde faaliyet göstermektedir.
Haka; gücünü, tecrübesini ve bilgi birikimini 100 yıllık geleneği olan usta-çırak ilişkisinden almaktadır.
Firma sahipleri, kalıpçılığın tüm inceliklerini ve felsefesini Türkiye'nin en büyük ayakkabı kalıp ustalarından Aram Usta'nın oğlu Agop Canmelkonyan'dan öğrendiler.
1940'lı yıllarda Cihan adlı bir şirketle başlayan kalıp üretimi, farklı girişimcilerin bu şirketten ayrılmasıyla yeni bir boyut kazandı. Haka bunların başında gelmektedir.
İstanbul'un tüm bölgelerinde faaliyetlerine devam eden Haka, ülke çapındaki koordinasyonunu sektörün Türkiye şubeleri olan İzmir ve Konya'da da sürdürmektedir.
Dünyada ve Türkiye'de birçok uluslararası marka ile işbirliğine sahip olan Haka, iş ortağı portföyünü her geçen gün genişletmektedir.
Fabrika donanımımız, uzman kadromuz, ürün kalitemiz ve hizmetimizle zanaatkarlığımızı çağın gereklilikleri ile bütünleştirerek, işimizin ihtiyaçlarını dürüst bir çerçevede sahiplenmek her zaman ana prensibimiz olmuştur.
Zengin ürün çeşitliliğine sahip olan Haka, teknolojisinde ayakkabı kalıbı ve çelikli taban astarı konusunda yapamayacağı hiçbir şey olmadan; tüm kalıp ve çelikli tabanları üretebilmektedir.

Üretim Sürecimiz;

Haka Kalıp, işinin ehli çalışanları ile sizlere zamanın en iyi üretim çözümlerini yenilikçi bir yaklaşımla sunar..

Read the story

This website uses cookies to improve your web experience.
Translate